Dalaman Rüzgar Türbini

Anasayfa / Hizmetler / Dalaman / Dalaman Rüzgar Türbini

Dalaman Rüzgâr Türbinleri

Son yılların temel sorunu olan çevre kirliliği ve kaynakların tükenmesi global bir problem haline gelmiştir. Gelişmiş ülkelerin pek çoğu enerji üretim faaliyetlerinde artık fosil yakıt kullanımını kesmiş, termik santraller yerine yenilenebilir enerji kaynakları üzerine kurulu enerji sistemleri ile enerji üretimi gerçekleştirmektedir. 

Fosil yakıtların kullanıldığı termik santraller özellikle sera gazları adını verdiğimiz karbondioksit ve karbon monoksit salınımına sebep olduğu için ekoloji uzmanları tarafından pek önerilmiyor. Ayrıca günümüzde elektrik üretiminin dışında kablo vs. ücretleri de özel şirketlerin elinde olduğu için maliyeti de daha büyüktür. Halbuki kendi elektriğimizi üretmek konusunda oldukça basit proseslere sahip olan rüzgar türbinleri, hem çevre dostu hem de ekonomiktir. Kolayca tasarlanabilir ve bu sayede ev tipi veya endüstriyel pek çok ortamda kullanıma uygundur. 

Enerjinin korunumu ilkesine dayanarak tasarlanan bir sistem olan rüzgar türbinleri, rüzgardaki kinetik enerjinin kanatları döndürmesiyle türbine aktarılmasını ardından da türbinin içerisindeki sistemde jeneratör vasıtasıyla elektrik üretilmesini sağlar. Üretilen elektrik akülerde depolanırken sinüs inverterden geçerek alternatif akım halini alır ve evimizde kullandığımız 220 V elektriğe dönüşür. Tüm bu işlemler çok düşük maliyetler ile ortaya konabilmektedir ve bu sayede elektrik faturanız normalden çok daha az gelmektedir. 1 MW elektriğe kadar kendi ürettiğiniz elektrik için hiçbir ödeme yapmanız gerekmediği devletin yasalarında belirtilmiştir. Siz de kendi imkanlarınızla elektrik üretmek isterseniz Dalaman rüzgâr türbini ve diğer enerji sistemleri parçaları ile Sun Solar Enerji her daim yanınızdadır. 

Rüzgâr Türbinleri Nasıl Seçilir?

Rüzgar türbinleri seçilirken, dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunların en başında enerji ve maliyet hesaplamalarının doğru şekilde yapılması gelmektedir. Örnek vermek gerekirse, rüzgar türbininin kurulduğu bölgenin ne şiddette rüzgar aldığı, son derece önem arz eder. Rüzgarın yönü, enerjisi ve sürekliliği hesaplamalara dahil edilerek bu bölgeden ne kadarlık enerji elde edilebileceği öğrenilebilir. Aynı zamanda evinizde veya işletmenizde ne kadar elektriğe ihtiyaç duyduğunuzu bilmeniz de gerekir. Bu da jeneratör seçimi konusunda sizlere yardımcı olacaktır. 

Sun Solar Enerji Dalaman rüzgâr türbini satın almak isteyen müşterilerinin rüzgar analizlerini özenle gerçekleştirip en uygun maliyetle rüzgar türbini kurmanızı sağlar. 

Sun Solar Enerji ile Rüzgâr Türbinleri 

Rüzgarın kesik kesik esmesi sebebiyle, kanatların dönüş hızı iniş çıkışlar yaşar yani kinetik enerjide dalgalanmalar meydana gelir. Bu da jeneratörün her zaman sabit bir verimle çalışmayacağını gösterir. Yapılması gereken şey rüzgarın en düşük hızında maksimum verimle çalışacak jeneratörü bulmaktır. Örneğin 1500 W ile çalışan bir işletme için kullandığınız jeneratör %75 verimle çalışıyorsa, 2000 W enerji üreten bir jeneratör satın almanız gerekir ki meydana gelen enerji kayıpları sisteminizin çalışmasını etkilemesin. 

Sun Solar Enerji Dalaman rüzgâr türbini ve yardımcı parçaları satın almak isteyen müşterilerine profesyonel ve etkin bir hizmet sunmaktadır. 

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0252) 400 0101

Copyright © 2021. Her Hakkı Saklıdır. Sun Mühendislik Solar Enerji Sistemleri. Denizhan AKKAŞ Tarafından Tasarlanmıştır.
Top