Muğla On Grid Sistemler

Anasayfa / Hizmetler / Muğla / Muğla On Grid Sistemler

Muğla On Grid Sistemler

Enerji kaynaklarını tasarruflu kullanmanın yanı sıra yenilenebilir kaynaklardan olan güneş enerjisinden elektrik üretmek de tasarruf sağlayacaktır. Güneş enerjisini elektrik enerjisine çeviren sistemlere fotovoltaik sistemler adı verilir. Muğla On Grid sistemler, maliyeti düşük bu sistemleri kullanarak enerji tasarrufunda bulunabilir. 

On Grid sistemlerin kullanım alanları meskenler, toplu konut alanları, organize sanayi bölgeleri, mağazalardır. Solar paneller ile güneş enerjisi emilir ve enerji üretilir. Paneller eğer geniş kapsamlı projelerde arazilere kurulan geniş paneller, meskenlerde ise çatılara kurulur. 

Çatı kuruluş sistemi, güneşin geliş açısı hesaplanarak tasarlanır. Panel sistemleri polikristal ve monokristal sistemler olarak iki çeşittir. Polikristal panel, çekme mekanizması barındırdığı için maliyeti düşüktür ve en çok tercih edilen çeşittir. Yüksek verimlilik taşıdığından silikon bazlı panellerdir ve ileri teknoloji kullanılan alanlar için uygundur. Firmanın satış sonrası verdiği hizmetler ve kullanılan materyallerin kalite standartlarında olması verimlilik dışında müşterilerin tercihlerini etkileyen faktörlerdendir.

Muğla On Grid Sistem Avantajları

On Grid sistemlerde depolama ile ilgili bölümler kullanılmayacağından ek bir gider yükü oluşturmaz. Muğla on grid sistemler hizmeti ile enerji üretimi şebekeye bağlı olduğundan şebeke devreye girip sistemi destekleyecektir. On Grid sistem tasarımı esnek kurulum maliyetlerine sahiptir.

Güneş panelleri elektrik maliyetini düşürür. Fotovoltaik sistem son derece yaygınlaşmış bir sistemdir. Üretilen enerji depolanma yerine kullanıldığı alanda tüketilmektedir. İnverter, güneş paneli ve elektrik sayacı olmak üzere bu sistemde 3 temel bileşen vardır. Şehir şebekesi depolama fonksiyonu görmektedir. Güneş panelleri ile üretilen elektrik enerjisi güç çeviriciler ile doğrudan şebekeye iletilmektedir. Fazla üretilen elektrik enerjisi tekrar şebekeye aktarılmaktadır. İnverterler; güneş enerjisini şebeke aktarımı için  alternatif akıma çevirir.

Düşük donanımla kurulumu yapılacağı gibi büyük donanımlar ile de kurulu yapılabilir. Enerjinin nerede kullanılacağına bağlıdır. Elektrik kullanımını azaltan güneş panelleri ile faturalarınız önemli ölçüde azalır. On Grid inverter bağlantılarının markasına göre maliyetleri değişiklik gösterir. Sistemde fazla enerji şebekede depolandığından ihtiyaç olduğu noktada kullanılır ve elektrik kaynağı azaldığında avantajlı bir durum oluşur.

On Grid Sistemler ve Kurulumu

Bağlı olunan trafolarda herhangi bir boşluk olup olmadığına bakılmaksızın güneş enerji sistemleri kurulmaktadır. Muğla On Grid sistemler, gerekli izin elektrik dağıtım şirketleri tarafından verilmektedir. Var olan trafo bağlantısı üzerinden güneş enerji sistemi bağlantısı yapılacağından uzun işlemlere gerek kalmaz.

Durmadan artan elektrik fiyatlarından etkilenmeden, yenilenebilir enerji kaynaklarından olan güneş enerjisi ile bütçenin yükünü azaltacak ufak maliyetler ile fayda sağlanır. On Grid sistem bir tür santral donanımı olarak düşünülebilir. Fotovoltaik sistemler bünyesinde pek çok teknolojiyi barındıran bir sistemdir. Bu sebeple sistemi kurar iken hesaplamaların düzgün yapılması ve kalitelerinin belli bir düzeyde olması çok önemlidir. On Grid sistemleri ile kaynaklar üzerinde tasarruf sağlanır ve her yönü ile avantaj getiren bir enerji kaynağıdır.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0252) 400 0101

Copyright © 2021. Her Hakkı Saklıdır. Sun Mühendislik Solar Enerji Sistemleri. Denizhan AKKAŞ Tarafından Tasarlanmıştır.
Top