Muğla Off Grid Sistemler

Anasayfa / Hizmetler / Muğla / Muğla Off Grid Sistemler

Muğla Off Grid Sistemler

Off grid sistemler şebeke dışı sistemler olarak adlandırılır. Muğla Off Grid sistemler müşteriler için şebeke sistemlerinin bulunmadığı alanlarda devreye girer. Bu sistemde de düzgün hesaplamalar yapmak, verim almak açısından önemlidir. İlave olarak akülü sistem kurulduğundan giderleri artıracaktır. Bu sebeple Off Grid sistemler iletim sistemine uzak ve şebeke donanımının bulunmadığı alanlarda devreye girer.
Dağ ya da çiftlik evleri, baz istasyonları gibi alanlarda bu sistemlere fazlası ile rastlanır. Off Grid sistemde de On Grid sistemde olduğu gibi güneş panelleri vasıtası ile elektrik enerjisi üretilir ama farkı belli bir akü sisteminde depolanmasıdır. Şebeke ile bir arada çalışmadığından güneş ışığı olmadığı zamanlarda enerji üretecek kapasiteye sahip olmalıdır. Bu sistemlerde ayrıca güneş enerjisi kullanılmaya başlandığı andan itibaren kendini amorti eder.
 
Muğla Off Grid Sistemler Avantajları

Şebeke dışı sistem özelliğinde olan Off Grid sistemlerde enerjinin depolanması için aküye ihtiyaç vardır. Muğla Off Grid sistem hizmetlerinde müşterilerin talebi doğrultusunda getireceği maliyetler hazırlanır. İşletme gideri neredeyse yok gibidir. Verimi fazladır ve enerji kayıpları azdır. Kolaylıkla montaj yapılabilme özelliği vardır. Kurulum aşamasında ilk yatırım gideri sabitlenmiştir ve yükselen elektrik fiyatlarından etkilenmez.
Bu sistem nerede kullanılacak ise tasarruflu ürünler kullanılarak giderler yarı yarıya indirilir. Günlük enerji ihtiyacı tespit edilerek ön hesaplamalar yapılır. Panel donanımları yapılırken en zor mevsim koşulları düşünülerek hazırlık yapılır. Uygun enerji çekimini yapabilecek inverter ürünleri seçilmelidir. 
Akülerin yerleştirilmesi gereken alanların mutlaka iyi tespit edilmesi gerekir. Hava koşullarına karşı korunaklı ama fazla ısınmaya maruz kalmayacak yerde olmalıdır. Temel kullanılan cihazlardan güneş paneli, inverter, akü arasındaki kurulum mesafesi kısa olmalıdır. 

Muğla Off Grid Sistem Aşamaları

Off Grid sistemin hazırlanma aşaması teorik olarak projelendirme aşamasından daha önemlidir. Muğla Off Grid sistemler ile müşterilerin talebi doğrultusunda gereken tüm teknik uzmanlıkla hazırlık yapılmaktadır. Kurulum yapılır iken panellerin yerleştirileceği alan kriter alınır. Sağlam bir şekilde montajı tabii koşullara dayanıklı olmasını sağlar. Alüminyum veya demir profil kullanılmalıdır. Kurulacak iskele güneye bakmalıdır. Aküler yerleştirilirken aralarında belli bir uzaklık olmamalı ve direk güneş ışığına maruz kalacak bir alanda olmamalıdır. Kablo seçimi sisteme uygun olmalıdır.
Güneş enerjisi gelecekte ucuz enerji kaynaklarından olacaktır. Bunun farkında olan firmamız müşterilerine en iyi hizmeti vermek için uzman bir ekiple çalışmalar yapacaktır. Çevre dostu olan güneş enerjisi sera gazı salınımına sebep olmaz. Kurulum anından beri düşünülür ise bedelsiz elektrik üretimi yapılır. Aylık beklenen elektrik gideri azalır. Yapılan ön çalışmalar firmamız tarafından müşterilere sunulur. Güneş enerjisi yenilenebilir bir enerji kaynağıdır. Güneş enerjisi dünyada her coğrafi bölgede elektrik üretebilir. Enerji kaynaklarını verimli kullanma anlamında firmamız alanında uzman ekiple çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0252) 400 0101

Copyright © 2021. Her Hakkı Saklıdır. Sun Mühendislik Solar Enerji Sistemleri. Denizhan AKKAŞ Tarafından Tasarlanmıştır.
Top