Göcek Sulama Sistemleri

Anasayfa / Hizmetler / Göcek / Göcek Sulama Sistemleri

Göcek Sulama Sistemleri

Küresel ısınmanın bir yansıması olan kuraklık, bugün tüm dünyanın en önemli sorunlarından biridir. Öyle ki canlıların temel ihtiyaçlarından biri olan su, yeterince karşılanamazsa metabolizmada ciddi sorunlar meydana gelir. Ülkemizin güneyinde bulunan illerden biri olan Muğla da kuraklık sorunundan nasibini almaktadır. Bu bölgelerde kuraklık ile karşı karşıya kalan bitkiler günden güne kurumaktadır. Yaz mevsimlerinde yeterince yağış alamayan bu bölgede, bitkilerin su ihtiyacını karşılamak için geleneksel yöntemler ile gerçekleştirilen sulama işlemleri ne yazık ki etkili ve yeterli olmamaktadır.  Bunun başlıca sebebi insan gücünün sıcak yaz günlerinde tarlada sulama yapma konusunda sınırlı olmasıdır. Ayrıca toprakta ne derecede nem olduğunu bilemediğimiz için fazla veya eksik sulama bitkilere zarar verecektir. 

Sun Solar Enerji’nin sunduğu hizmetlerden biri olan Göcek sulama sistemleri ile, kuraklık sorununun önüne geçilirken sıcak yaz günlerinde arkanıza yaslanıp ekinlerinizin yeşermesini izleyebilirsiniz.  

Sulama Sistemleri Toprağınızı Kurtarır

Tarlaların sulanmasında pratik bir yol sağlayan otomatik sulama sistemleri, aynı zamanda pek çok avantajı da beraberinde getirir. 

Öncelikle, insan eli ile topraktaki nem oranı net bir şekilde saptanması imkansız olduğu için yanlış ve eksik sulama söz konusu olabilir. Pek çok üretici bu yüzden ekinlerini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalmaktadır. Bu sorunu ortadan kaldırmak adına otomatik sulama sistemleri içerisinde toprağın altına yerleştirilen bir nem sensörü barındırır. Bu sensör ile toprağın nemi ölçülür ve eğer ölçülen nem değeri olması gereken değerin altında kaldıysa sulama sisteminin vanaları açılır ve sulama başlar. Toprakta nem miktarının artması ile nem oranının istenilen değere ulaşması üzerine vanalar kapatılır. İşte bu basit çalışma prensibine sahip olan otomatik sulama sistemleri, evinizin bahçesinden tutun da geniş tarlalara kadar her yerde kullanıma uygundur. 

Ülkemizin sıcak topraklarında bulunan Göcek, sıcak havanın etkisiyle topraktaki nemin daima buharlaşma eğiliminde olduğu bir bölgedir. Bunun önüne geçmek için ekinlerinizi gün içerisinde pek çok kez sulamanız gerekebilir. Bu durumun ayrıca iş gücünün yanı sıra bazı çevresel zararları da bulunmaktadır. Yaz aylarında toprağın kuruması, bitkilerin de yeterli nem alamaması ve kuruması anlamına gelmektedir. Sıcak havalarda bir kıvılcımla bile tutuşabilen kurak araziler, ciddi yangınların başlangıç noktası olmaya meyillidir. Göcek sulama sistemleri böyle ekolojik sorunların da önüne geçmek adına herkese yardımcı olmayı hedeflemektedir. 

Sun Solar Enerji ile Bitkilerinize Can Verin

Göcek sulama sistemleri ile üreticilere etkin ve pratik çözümler sunmayı hedefleyen Sun Solar Enerji, ekinlerinizin su ihtiyacını en ekonomik yolla karşılamanızı sağlar. 

Sun Solar Enerji olarak hem ekonomik hem de ekolojik olarak çevremize duyarlı ürünler üretmeyi bir ilke ediniyoruz. Bu konuda üretici dostlarımızın daima yanında olup kurulum ve sonrasında gerekli her türlü teknik desteği sağlıyoruz.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0252) 400 0101

Copyright © 2021. Her Hakkı Saklıdır. Sun Mühendislik Solar Enerji Sistemleri. Denizhan AKKAŞ Tarafından Tasarlanmıştır.
Top