Köyceğiz Sulama Sistemleri

Anasayfa / Hizmetler / Köyceğiz / Köyceğiz Sulama Sistemleri

Köyceğiz Sulama Sistemleri

Dünyada meydana gelen teknolojik gelişmeler sonucunda, dünya çapında farklı sektörler pek çok inovasyonu hayata geçirmiştir. Kendini her gün yenileyen sektörlerin içerisinde tarım ve ziraat endüstrisi de yer almaktadır. 

Bugün dünyanın en büyük sorunlarından biri olan kuraklık, en çok üreticilerin belini bükmüştür. Verimli mahsul alamayan üreticiler, kendi imkanlarıyla tarlalarında meydana gelen sorunlara çözüm bulmaya çalışıyor olsalar da ne yazık ki geleneksel tarım uygulamaları artık çok meşakkatli bir hal almıştır. İşte tam da bu noktada Sun Solar Enerji’nin sunduğu Köyceğiz sulama sistemleri, üstünüzden sulama sorumluluğunu alan bir mekanizma ile tarlalarınızdaki verimliliği kat be kat arttıracaktır. 

Neden Sulama Sistemine Sahip Olmalısınız?

Otomatik sulama sistemleri, tarlanızı sularken beraberinde pek çok avantajı da getirir. Çalışma mekanizması ise oldukça basit bir sensöre dayanan bu sistemler, sıcak yaz günlerinde toprağın nem değerini dengede tutarak ekinlerinizin sağlıklı bir şekilde gelişmesini sağlar. Ses çıkarmadan çalışması dolayısıyla da çevrenize herhangi bir rahatsızlık vermez.

Köyceğiz, bulunduğu bölge itibariyle toprağın neminin sürekli olarak azalmaya meyilli olduğu bir bölgedir. Aynı zamanda kış aylarında bu bölge yağış da almaktadır. Yaz ve kış arasında ortaya çıkan bu dengesiz nem dağılımı sebebiyle, mevsimine göre sulama yapılması gerekmektedir. Ne yazık ki el ile toprağın neminin ölçümü mümkün olmadığından geleneksel tarım yöntemleriyle gerçekleştirilen sulama sebebiyle oldukça fazla su israfı meydana gelebilirken, fazla suyun da bitkilere zarar verdiği unutulmamalıdır. İşte tam da bu noktada Köyceğiz sulama sistemleri pratik ve profesyonel bir destek sunarak yanlış sulama riskini ortadan kaldırmaktadır. 

Peki bu otomatik sulama sistemleri nasıl çalışmaktadır? Bu sistemler vana ve sensörün birleşiminden oluşur. Toprağın içerisinde yer alan nem sensörleri toprakta bulunan nem miktarını ölçer. Referans değerlere göre toprağın ihtiyaç duyduğu nem miktarını hesaplar. Bu noktada ne kadar suyun gerektiğini otomatik olarak hesaplayıp vanayı açma komutunu verir. Sonrasında da toprak belli bir süre sulandıktan sonra, referans değer ve ölçülen değer eşleştiğinde aynı nem sensörleri vanayı kapatma komutu verir ve vananın kapanmasıyla sulama işlemi durur. 

Sun Solar Enerji ile İşinizi Şansa Bırakmayın!

Üretici dostlarımızın taleplerini en iyi şekilde karşılayabilecek sulama sistemleri, Sun Solar Enerji teknik ekibi tarafından üretilmektedir. Uzun yıllardır enerji sektöründe bilgi ve deneyim kazanmakta olan firmamızda, işini son derece ciddiye alan Ar-Ge ekibi çalışanları üreticilerin ihtiyaç duyduğu sulama desteğini detaylı projeler ile tasarlayarak üretimine önderlik etmektedir. 

Firmamızda üretilen sulama sistemleri ile artık yağmurun yağmasını beklemeden, toprağınızı neme kavuşturabilirsiniz. İşiniz şansa kalmadan etkin ve pratik bir çözümle verimli mahsul alabilirsiniz. Suyunuzu da verimli kullandığınız bu ekonomik üretimi destekleyen sulama sistemleri sayesinde artık çok daha düşük bir maliyetle sulama işlerinizi tamamlayabilirsiniz. 

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde yıllardır hizmet vermekteyiz ve bu sebeple Köyceğiz sulama sistemleri arayışında olan tüm üreticilerin bir numaralı durak noktası Sun Solar Enerji olmaktadır. 


Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0252) 400 0101

Copyright © 2021. Her Hakkı Saklıdır. Sun Mühendislik Solar Enerji Sistemleri. Denizhan AKKAŞ Tarafından Tasarlanmıştır.
Top