Fethiye On-Grid Sistemler

Anasayfa / Hizmetler / Fethiye / Fethiye On-Grid Sistemler

Fethiye On Grid Sistem 


On Grid sistemler, şebekeye bağlantılı sistemler olarak da adlandırılırken PV yani fotovoltatik sistemler olarak da bilinir. Temel prensibi off grid sistemlerin aksine, akülerde elektrik depolamak yerine üretilen elektriğin doğrudan sisteme gönderilmesi ve tüketilmesine dayanmaktadır. Fethiye on grid sistem tasarımı yapan firmamız, projelendirme aşamasında ilk olarak evinizde ya da işletmenizde ihtiyacınız olan yani üretilmesi gereken enerji miktarını hesaplar. Güneş panelleri üzerine düşen güneş ışınları sayesinde, sisteme aktarılan elektrik doğru akımdır. Doğru akım ev aletleri gibi pek çok cihazı çalıştırmaz bu sebeple alternatif akıma dönüştürülmesi gerekir. Sinüs inverter adı verilen cihazların merkezi şebeke sistemine bağlanmasıyla üretilen enerjinin şebeke sistemine gönderilmesi sağlanmış olur. Ülkemizde en verimli on grid sistemler ile elektrik üretimi Fethiye’de gerçekleştirilir. Bunun temel sebebi ise bölgenin ışınım değerlerinin oldukça yüksek olmasıdır. 

Bugünlerde yenilenemeyen enerji kaynaklarının tükenmesi sebebiyle ekoloji uzmanları güneş enerjisi kullanımına teşvik etmektedir. Güneş enerjisinden elektrik üretmek hem kolay hem de az maliyetlidir. Ekolojik olarak hiçbir dezavantaj içermeyen bu sistemler ile siz de kendi elektriğinizi bedel ödemeden üretebilirsiniz. 

On Grid Sistemlerin Avantajları

On grid sistemler fotovoltatik panel, sinüs inverter, çift yönlü sayaçlardan oluşur.  Fethiye on grid sistemler, pek çok farklı alanda kullanılabilir. Evlerde kullanılabileceği gibi endüstriyel uygulamalar için de son derece uygun tasarımlar gerçekleştirmek mümkündür. On grid sistemlerde üretilen fazla elektrik, şebekeye verilir ve eğer yeterli elektik üretilemezse şebekeden geri çekilir. Bu sebeple sistemde bir aküye ve enerji depolayıcı başka bir ekipmana gerek yoktur.  Üretilen elektriğin ise kullanılabilmesi için alternatif akıma çevrilmesi ve gerilimin şebekeninkine uyumlu olması gerekir. On grid sistemlerin avantajları ise şu şekilde sıralanabilir:

• On Grid Sistemlerde depolama ekipmanları gerekmez. Bu da ekipman maliyetini düşürür. 
• Tüketim genellikle sisteme yakın yerlerde gerçekleşir. Bu sebeple kablolarda meydana gelen enerji kayıpları da minimum olacaktır. Bu da sistemden daha çok verim alabileceğinizi gösterir. 
• Üretilen enerjinin şebekeye bağlı olması sebebiyle, eğer olumsuz bir durumda sistemde üretilen enerji size yetmezse şebeke tekrardan devreye girer. Böylece elektrik kesintisi yaşamazsınız. 
• Zaten sistem şebekeye bağlı olduğu için, sistemin ihtiyaç duyulan elektrik yükünün tamamını karşılama zorunluluğu yoktur. Eğer yeterli alan veya bütçe yoksa dilediğiniz kapasitede tasarım gerçekleştirebilirsiniz.

Sun Solar Enerji ile On Grid Sistemler

Sun Solar Enerji, Fethiye on grid sistemler alanında dilediğiniz kapasitede sistemlerin tasarımını ve kurulumunu büyük bir profesyonellikle gerçekleştirir. Bu bağlamda işinde uzman teknik personelleri ve tecrübeli mühendislerden oluşan tasarım ekibimizle sizlere en kaliteli hizmeti sunmayı hedeflemekteyiz. Uzun yıllardır enerji sektörüne katkıları bulunan firmamızın temel ilkesi müşteri memnuniyeti olup sizlerden gelen her türlü talep ve geri dönüş bizim için çok değerlidir. Bizlere ulaşmak için telefonla arayabilir veya doğrudan işyerimize gelebilirsiniz. 

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0252) 400 0101

Copyright © 2021. Her Hakkı Saklıdır. Sun Mühendislik Solar Enerji Sistemleri. Denizhan AKKAŞ Tarafından Tasarlanmıştır.
Top