Dalaman Sulama Sistemleri

Anasayfa / Hizmetler / Dalaman / Dalaman Sulama Sistemleri

Dalaman Sulama Sistemleri

Dünya çapında bir ekolojik problem olan kuraklık ile mücadele her gün daha da önem kazanıyor. Üreticilerin büyük çoğunluğunun ekinlerini yitirmesine sebep olan kuraklık, iklim değişiklikleri sebebiyle azalan yağışlardan kaynaklanıyor. Ülkemiz de söz konusu iklim değişikliklerinden en çok etkilenen ülkelerden biri olup, ülkemizin özellikle güney bölgeleri kuraklık ile daha çok sorun yaşamaktadır.

Yazların sıcak ve kurak geçtiği yerlerden biri olan Dalaman’da da geleneksel sulama yöntemleri ile bitkilerin su ihtiyacını karşılamak hiç de kolay değildir. Doğru şekilde sulanamayan bitkilerin metabolizmalarında bazı sorunlar meydana gelmesi ve köklerinin kuruması kaçınılmazdır. Günün pek az saatinde dışarıya çıkabildiğiniz yaz günlerinde, tarlada çalışmak sizler için de büyük sorunlara sebebiyet verebilir. 

Sun Solar Enerji tam da bu noktada, sizleri sulama zahmetinden kurtarmak ve kuraklıkla mücadelenizde sizlere destek olmak için Dalaman sulama sistemleri gibi pek çok ürünü tasarlamıştır. Artık siz de sağlıklı topraklarda verimli ekinler yetiştirebilirsiniz. 

Sulama Sistemlerinin Ne Gibi Faydaları Var?

Bahçe ve tarlaların topraklarına gereken nemi sağlamak adına işe koyulan otomatik sulama sistemleri sizin bir müdahalenize gerek kalmadan, özel tasarımıyla sulama işlemlerini gerçekleştirir. Üstelik bu süreçte suyu da oldukça ekonomik kullanan otomatik sulama sistemleri toprağınızın nem oranını ve bitkilerinizin gelişmek için ne kadar neme ihtiyacı olduğunu tanımlama yeteneğine sahiptir. Su israfını önleyen mekanizma ayrıca sıcak yaz günlerinde ortaya çıkabilecek yangın riskini de minimuma indirir. Ülkemizin kuraklık ile mücadelede önemli yerleşimlerinden biri olan Dalaman da yangın riskinin en yüksek olduğu yerlerdendir. Bu sebeple Dalaman Sulama Sistemleri bölgede çok etkin kullanılabilmekte ve bu mücadeleye destek olmaktadır. 

Bitkilerinizin tam ihtiyacı olduğu kadar sulama gerçekleştirerek sizlerin yorulmasına izin vermeyen otomatik sulama sistemleri ekinlerinizin bir numaralı dostudur. Tarla ve bahçelerde kaliteli topraklarda ürün yetiştirmenizi sağlayan bu cihazlar, verimli ürün almanız konusunda sizlere yardımcıdır. 

Otomatik sulama sistemleri oldukça basit bir devreye sahiptir. Sensör ve vananın bağlantılarından oluşan sistemde, bir nem sensörü toprağın alt katmanlarındaki su miktarını ve nem oranını ölçer. Burada ölçülen değer, bitkilerin büyümek için ihtiyaç duyduğu değerin altında ise vanalar açılır ve sulama işlemi başlar. Topraktaki nem oranı, istenilen değere kadar yükseltildiğinde ise vanalar gelen komut üzerine kapanır ve sulama durur. Sizin müdahale etmenize gerek kalmadığı için bu sisteme otomatik sulama sistemi adı verilirken, şehir içi mekanlarda, bahçe ve tarlalarda gürültü çıkarmaksızın kullanılabilir. 

Sun Solar Enerji ile Yemyeşil Bir Tarla Artık Çok Kolay!

Tarlalarında verimli mahsul almak isteyen değerli üreticilerimize sunmuş olduğumuz Dalaman sulama sistemleri ekinlerin doğru şekilde yetiştirilmesi konusunda hem ekonomik hem de ekolojik faydalar sağlayan bir üründür. Sun Solar Enerji, hizmet politikası olarak her daim müşteri memnuniyetini ve ekolojik duyarlılığı baz alarak çalışmaktadır. Buna dayanarak tarlanızın kurak topraklarını yeşertmeye gönüllüyüz. Yalnızca kurulumda değil, ilerleyen süreçlerde de karşılaştığınız teknik sıkıntılarda her türlü teknik desteği sizlere ulaştırmaktayız. 


Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0252) 400 0101

Copyright © 2021. Her Hakkı Saklıdır. Sun Mühendislik Solar Enerji Sistemleri. Denizhan AKKAŞ Tarafından Tasarlanmıştır.
Top