Ortaca Sulama Sistemleri

Anasayfa / Hizmetler / Ortaca / Ortaca Sulama Sistemleri

Ortaca Sulama Sistemleri

Teknoloji an be an gelişirken, dünya genelinde her yeri etkileyen kuraklık sorunu da hız kesmeden artmaya devam ediyor. Sıcak günlerde azalan yağışlar toprağın neminin azalmasına sebep olurken, kış mevsimlerinde meydana gelen fazla yağış ise toprağın boğulmasına sebep olabiliyor. Her iki durumda da ne yazık ki üreticilerin zarar etmesi kaçınılmaz duruyor. 

Bugün, ziraat ve tarım endüstrisinin teknolojinin gelişmesi ile kendine kattığı en pratik çözümlerden biri olan sulama sistemleri, herhangi bir insan müdahalesine gerek kalmadan toprağın nem değerini referans alarak çalışmaktadır. Böylelikle Ortaca sulama sistemleri sayesinde geleneksel tarımın meşakkatli ve zahmetli süreçlerinin ortadan kalkması sağlanırken, kavurucu sıcaklarda gün boyu tarlanızda vakit geçirmenize gerek kalmadan sulama işlemleri gerçekleştirilir. 

Sulama Sistemi ile Ekinlerinizi Canlandırın

Tarla sulama hizmetinin yanı sıra, otomatik sulama sistemleri kullanılarak pek çok avantaj elde etmek mümkündür. Toprağın içine yerleştirilen bir nem sensörüne bağlı olarak çalışan otomatik sulama sistemlerinin bu sensörden gelen sinyal ile açılıp kapanması, toprağın ihtiyaç duyduğu nemi almasını sağlarken fazla su ile toprağın boğulmasının da önüne geçer. Ayrıca gayet sessiz bir şekilde çalıştığı için, tarlaların yanı sıra şehir içi mekanlarda, bahçelerde de kullanımı çok rahattır. 

Tahmin edilebileceği üzere, Ortaca bölgesi ülkemizin güneybatısında yer alan sıcak iklim bölgelerinde olduğu için yaz mevsiminde toprak daima kuruma eğilimindedir. Eğer düzenli olarak sulama sağlanmazsa, ekinlerinizi kaybedebilirsiniz. Yaz ve kış mevsimlerinin sıcaklık ve yağış dağılımının dengesizliği sebebiyle üreticiler toprağı ne kadar sulamaları gerektiğini tam olarak bilemeyebilirler. Toprakta bulunan nem miktarını doğal yolla ölçmek maalesef mümkün değildir. İşte tam da bu noktada teknolojinin bir velinimeti olan Ortaca sulama sistemleri, bitkilerinizi ihtiyaç duydukları suya kavuşturmak için karşımıza çıkıyor. 

Sensörlerin algılaması üzerine toprağın nemini ölçen bu cihazlar, sonrasında toprağın ne kadar süre ve ne kadar debi ile sulanması gerektiğini hesaplar. Buna göre cihaz vanayı aç komutu verir ve sulama başlar. Aynı şekilde toprak neme doyduktan sonra da bunu algılayan sensörler sayesinde cihaz vanayı kapat komutunu verir ve sulamayı durdurur. Böylece çok fazla sulama yapılmadığı için su israfının önüne geçilirken, bu durum size ekonomik olarak da olumlu yansır.

Sun Solar Enerji ile Bitkilerinize Hayat Verin

Üreticilerden gelen talepler üzerine geliştirdiğimiz sulama sistemleri, yağmur duasına çıkmanıza gerek kalmadan tarlanızda verimli ekinler üretmenizi sağlar. Ortaca sulama sistemleri ile tarla sulama ihtiyacınıza pratik ve ekonomik çözümler bulmak hedefiyle gerçekleştirdiğimiz Ar-Ge çalışmaları ve uzun yıllardır enerji sektöründe edindiğimiz deneyim, üretici dostlarımızı en çok memnun edecek sulama sistemlerini tasarlamaktayız. 

Sun Solar Enerji, deneyimlerin yanı sıra müşterilerinden gelen geri dönüşlere son derece önem vermektedir. Buna dayanarak görüş, öneri ve şikayetleriniz tarafımızdan dikkate alınmakta ve derhal gereği yapılmaktadır. 

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0252) 400 0101

Copyright © 2021. Her Hakkı Saklıdır. Sun Mühendislik Solar Enerji Sistemleri. Denizhan AKKAŞ Tarafından Tasarlanmıştır.
Top