Fethiye Off-Grid Sistemler

Anasayfa / Hizmetler / Fethiye Off-Grid Sistemler

Fethiye Off Grid Sistemler

Off grid sistemler, şebekeden bağımsız olarak çalışan akülü sistemlerdir. Off grid sistemi kurabilmek için ihtiyacınız olan ekipmanlar güneş paneli, akü, şarj regülatörü, sinüs inverter ve tracker olarak belirtilmektedir. Fethiye Off Grid Sistemler tasarımında ihtiyacınız olabilecek tüm bu ekipmanları Sun Solar Enerji ile tedarik edebilirsiniz. 

Off grid sistemler genellikle şebeke hattının bulunmadığı bölgelerde tercih edilir. Bir diğer ihtimal de şebeke elektriğinin yeterli gelmemesi halinde ihtiyaç duyulmasıdır. Bu yerlere en güzel örnekler dağ veya yayla evleri gibi yerleşimden uzak evlerdir. Bir diğer örneği de baz istasyonları gibi uzaktan veri iletimi sağlayan yapılardır. Elektrik hattı olmayan bölgelerde en uygun çözümü sağlayan off grid sistemler, ne yazık ki elektrik hattı olan bir yapıya entegre edilirse normalden çok daha maliyetli olacaktır. Bunun için elektrik hattından yaklaşık 1 km uzakta olan bölgelerde kullanılması önerilmektedir.  

Off grid Sistemi Tasarlarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Öncelikle minimum enerji harcayan ekipmanlar ile sistemi tasarlamak enerji ihtiyacınızı düşüreceği için tasarruf etmenizi kolaylaştırır. Günlük enerji tüketiminizin ne kadar olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bunu hesaplarken, kurulum yerinde hangi cihazların günlük ne kadar süre ile çalıştırıldığı verileri yeterli oluyor. Bu veri size evin veya işletmenin belli bir süre içerisinde ne kadar elektrik ihtiyacı olduğunu veriyor. Sun Solar Enerji Fethiye Off grid sistemler tasarımı kapsamında talebinizi karşılayabilecek bir sistem tasarlamaya çalışıyorsunuz. Sistemin kurulumu öncesinde gerçekleştirdiğiniz ön çalışma sayesinde kurulumda gerçekleşebilecek hataları sıfıra indirmiş oluyorsunuz. Ayrıca bölgenin ne kadar güneş aldığı, panellerin hangi açıyla kurulması gerektiği ve panellerin paralel veya seri olarak kurulması sistemin verimli olarak tasarlanması için son derece önemli. 

Ayrıca sisteminizi eğer yazlık bir eve kuruyorsanız zorlu hava şartlarında çalışmasına gerek olmayan bir sistem tasarlanırken, eğer sürekli kullanım için tasarlanıyorsa kışın az güneşli günlerinde bile enerji ihtiyacınızı karşılayacak şekilde bir yöntem uygulanmalıdır. Seçilen ekipmanlardan sinüs inverter adlı cihaz, cihazların anlık çektiği enerji miktarına uygun olmalıdır. Bu cihazın görevi direkt akım olarak aküde depolanan elektriği 220 V değerine yükselterek alternatif akıma çevirmektir. 

Direkt akım olarak elektrik iletiminde mesafe ne kadar uzunsa elektrik kaybı da o denli büyük olur. Bu sebeple akünün ısınmasına mahal vermeden, havadar bir yere kurulmalı ve sistemde kullanılan kablolar mümkün olduğunca az dirençli olmalıdır. 

Sun Solar Enerji ile Off Grif Sistemler 

Fethiye Off Grid sistemler tasarımını büyük bir ustalıkla gerçekleştiren Sun Solar Enerji, alanında uzman mühendis ve teknik destek ekibiyle kurulum işlemlerini gerçekleştirmektedir. Gerek tasarım gerek kurulum aşamasında taleplerinizi bize ilettiğinizde tasarım ekibimiz derhal işe koyulur ve gereken tüm hesaplamaları incelikle yapar. Sonrasında maliyet konusunda sizin de onay vermeniz durumunda en uygun seçenekler belirlenir ve sistemin kurulumu gerçekleştirilir. Kurulumun yanı sıra bakım ve onarım hizmetleri ile de sizlerin her daim yanında olan Sun Solar Enerji, pek çok kanaldan ulaşılabilir bir firmadır. 

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0252) 400 0101

Copyright © 2021. Her Hakkı Saklıdır. Sun Mühendislik Solar Enerji Sistemleri. Denizhan AKKAŞ Tarafından Tasarlanmıştır.
Top